Як розпiзнати шахрайську вакансiю: головні ознаки

в интернете на дому e1464942258710 Интересно
Розпiзнати шахрайську вакансiю можна за характерними словами-приманками i ще деякими ознаками

Розпiзнати шахрайську вакансiю можна за характерними словами-приманками i ще деякими ознаками, пише газета “Експрес”.

Як розпiзнати шахрайську вакансiю

За даними Держстату, станом на 1 травня 2016 року в Державнiй службi зайнятостi України офiцiйно зареєстровано 434,7 тисячi безробiтних. Проте людей, якi не мають постiйного мiсця працi, насправдi значно бiльше.

На жаль, завуальовано шахрайських пропозицiй на ринку працi не менше, нiж реальних запрошень на роботу.Як розпiзнати фальшивки, радить Iрина Брицька, директор iз маркетингових комунiкацiй.

Доволi часто в оголошеннях обiцяють надiйну високооплачувану роботу людинi без професiйного досвiду та спецiальної освiти. Чи справдi в Українi такий кадровий голод, що працедавцi готовi платити неквалiфiкованому персоналу?

Як розпiзнати шахрайську вакансiю

— Звiсно ж, це не так. Це слова-приманки, що їх часто використовує несумлiнний працедавець. За умов, коли навiть квалiфiкованi працiвники дiстають мiзер, людинi без досвiду та професiї в будь-якiй галузi розраховувати на високооплачувану роботу не варто.

За якими ознаками можна виявити пропозицiю, якiй не варто довiряти?

— Є кiлька основних ознак, якi повиннi насторожити шукача вакансiй. Короткi телефоннi номери в оголошеннi — це, як правило, телефони контакт-центрiв або платних лiнiй. У другому випадку — що довше чекатимете вiдповiдi, то дорожче це вам коштуватиме.

Як розпiзнати шахрайську вакансiю

Серйознi працедавцi не беруть грошi за працевлаштування. Не вимагають спочатку оплатити диск з iнструкцiєю щодо роботи, а вже потiм роз’яснюють, що ж чекають вiд вас. Не варто розраховувати на стабiльну роботу у фiрмах, що пропонують насамперед викупити товар, з якого ви начебто зможете отримувати високий вiдсоток iз продажу. У такому разi вам можуть запропонувати продавати косметику на вулицi. Серйознi працедавцi, як правило, беруть на себе витрати i з товару, i з утримування офiсу чи магазину.

Читайте также:  Сажаю огурцы по методу белорусской тётушки! Этот способ посадки все соседи испробовали на своем огороде…

Якщо ж замiсть слова “зарплата” фiгурують “iнвестицiї”, “прибуток”, то цю вакансiю, ймовiрно, розмiстили шахраї або, знову ж таки, компанiя мережевого маркетингу.

— Часом в оголошеннi пропонують “високооплачувану роботу в офiсi”, але в телефоннiй розмовi вiдмовляються назвати фiрму, профiль роботи. Про що це свiдчить?

Як розпiзнати шахрайську вакансiю

— Автори такого оголошення, можливо, усвiдомлюють: якщо напишуть правду, то до них мало хто завiтає. Дiзнавшись назву компанiї, ви можете знайти вiдгуки про неї в iнтернетi, i цього iнодi досить, щоб зробити правильний висновок.

Автор: Iрина КОНТОРСЬКИХ

 

Оцените статью