NASA показує як дихає Земля (відео)

99933293 Интересно

Центр космічних польотів Годдарда NASA виклав видеомодель руху вуглекислого газу в атмосфері Землі.

Щоб його створити, потрібно космічна обсерваторія, суперкомп’ютер та математичну модель атмосфери всієї планети.

Новий проект об’єднав розрахунки суперкомп’ютера NASA і дуже складну комп’ютерну модель земної атмосфери. За кількістю CO2 з середини 2014 року в атмосфері стежить космічна обсерваторія OCO-2. Зібрані обсерваторією дані з червня по вересень 2014 2015 років наклали на модель атмосфери, в якій враховуються температура і напрямок вітрів.

 

Вуглекислий газ, який потрапляє в атмосферу в результаті діяльності людини, не назавжди залишається в повітрі. Близько 25% всіх викидів поглинають рослини в процесі фотосинтезу, ще чверть розчиняється в океані. Тільки половина діоксиду вуглецю залишається в атмосфері. Нова модель показує, як саме газ розподіляється над поверхнею Землі (найбільше його в північній півкулі, де зосереджені найбільші індустріальні центри світу). Вона так само дозволяє визначити, які ділянки земної кулі найактивніше поглинають CO2, а так само ступінь насичення океану цим газом.

 

Зробити це за допомогою інструментів спостереження, без комп’ютерного моделювання поки не можна: у вчених недостатньо обладнання, у тому числі спеціалізованих супутників спостереження.Діоксид вуглецю — головний парниковий газ. Зі збільшенням його частки в атмосфері Землі все менше сонячних променів залишає області близько до поверхні нашої планети, і тим вище піднімається стовпчик термометра.

 

джерело

Читайте также:  Уход за кожей лица по возрастам: средства, способы, этапы
Оцените статью