Розмноження орхідеї Фаленопсис різними способами

3 24 Полезные советы

Орхідею Фаленопсис можна розмножувати різними способами. А саме: частинами квітконіжки, поділом розетки, насінням, дітками, стеблом.

У цій статті ми розглянемо такі види розмноження орхідеї Фаленопсис:

 

  • частинами квітконіжки,
  • поділом розетки,
  • насінням.

 

Увага! Вегетативне розмноження орхідеї Фаленопсис можна робити лише в тому випадку, якщо вона здорова, а також отримує необхідні поживні речовини, (достатня кількість світла і вологи). Всі «операції» для розмноження проводять абсолютно стерильними інструментами.

Розмноження орхідеї Фаленопсис частинами квітконіжки

Розмноження орхідеї Фаленопсис

Після цвітіння, квітконіжка відрізається біля самої основи, потім її потрібно розрізати на декілька частин розміром по 3-4 см так, щоб в центрі кожної частини була спляча брунька. Всі зрізи потрібно обробити зеленкою або порошком дерев’яного, або активованим вугіллям. Оброблені живці кладуть у тепличку з вологим мохом – сфагнумом. Температура у тепличці повинна бути 25-28 ° C, а також висока вологість. При дотриманні цих 2 умов у вас обов’язково виростуть нові орхідеки.

Порада від читачів: Відрізану квітконіжку поставити у воду з добривами, на сонячне місце (не прямі сонячні промені) та час від часу потрібно обприскувати квітконіжку позакореневими добривами. Прокидаються майже всі сплячі бруньки і на них виростають “дітки”.

Розмноження орхідеї Фаленопсис поділом розетки

Розмноження орхідеї Фаленопсис

Часто трапляється, що у в орхідеї виростає нова розетка. Відокремлюють саме саму розетку.

Якщо у нової розетки з’явилися коріння (не менше 3 , довжиною 10 – 15 см) її можна сміло відрізати стерильним ножем і пересаджувати у новий горщик. Робити таку операцію потрібно так: витягнути рослину з горщика, промити коріння, відрізати стерильним ножем розетку з корінням, змазати всі зрізи зеленкою чи дерев’яним попелом, просушити протягом 4- 5 год, посадити в новий субстрат. У міру розростання коріння, орхідею пересаджують в більш простору тару.

Читайте также:  Поливаю свои фиалочки при помощи... колготок

Насіннєве розмноження фаленопсиса

Розмноження орхідеї Фаленопсис

Розмноження орхідеї фаленопсис насінням в домашніх умовах практично не застосовується, оскільки цей метод є досить складним та довготривалим. Щоб розмножити орхідею фаленопсис насінням вам буде потрібно створити умови живильного середовища. Саме в таких умовах насіння і будуть перебувати аж до моменту проростання. На це може знадобитися від 3 до 9 місяців. Потрібно зазначити, що дуже складно зберегти повну стерильність, оскільки від грибків позбутися практично неможливо. Якщо ж насіння проросло, його ще три роки вирощують при певних умовах. І тільки після цього висаджують на постійне місце. При насіннєвому розмноженні цвітіння фаленопсиса настане як мінімум через 2 – 3 роки. Тепер можна зрозуміти вартість орхідеї адже для вирощування орхідеї з насіння потрібно 5 – 6 років.

Джерело

 

Оцените статью