Онкологія: чи може рак бути заразним?

407d586da18760d83e7ee184b4b91356 XL e1466708794915 Красота и здоровье

Американські вчені довели, що двостулкові молюски можуть заражати представників інших видів безхребетних онкологічними захворюваннями. Зокрема, хворі на рак крові сердцевидки (Cardiidae) і мідії (Mytilus) можуть інфікувати онкологією морських тварин класу Bivalvia. Відповідний матеріал з’явився в виданні Nature.

Щось подібне раніше фіксувалося і у ссавців, наприклад, у тасманійських дияволів, популяція яких опинилася на межі вимирання через специфічного інфекційного виду раку.

Дослідження, в ході якого біологи вивчали молюсків, зібраних в Іспанії та Канаді, показало, що у представників видів Mytilus trossulus, Cerastoderma edule і Polititapes aureus, володіють злоякісними новоутвореннями, зустрічаються чужорідні ракові клітини, аналіз ДНК яких свідчить про те, що раніше вони належали іншим особинам. І навіть більше того — деякі ракові клітини належали навіть інших видів молюсків — Venerupis corrugata.

“Побоювання деяких людей, які вважають, що можна заразитися рак, не так вже й безпідставні — наше дослідження виявило інфекційні види раку у деяких безхребетних. В цілому ж, механізм передачі ракових клітин між організмами вимагає набагато більш детального вивчення”, — говорять автори наукової роботи.

Источник

Читайте также:  15 актуальных вариантов, которые преобразят любую девушку
Оцените статью