Все ще не вірите, що Земля швидко нагрівається? А що ви скажете на це…

116b5d8b e1467054312213 Интересно

Все ще не вірите, що Земля швидко нагрівається? А що ви скажете на це: в останній раз глобальна місячна температура була нижча середньої в лютому 1985 року! Якщо вам 30 років або менше, ні один місяць в вашому житті не було холодніше середнього.

«Ми живемо в цілком відмінному від минулого світі», — говорить Марк Ікін, координатор Служби по контролю за рифами НОАА. За словами Ікіна, не довго залишилося чекати, коли та ж вікова категорія буде жити тільки при температурі вище середньої.

Майкл Манн, кліматолог з Університету штату Пенсільванія (США), в свою чергу, вважає, що поки люди продовжують нагрівати планету, спалюючи горючі копалини, «норми» або «середнього значення» немає.

«Температура, яка вважається надзвичайно теплою сьогодні, в майбутньому буде середньою, — каже Марк. — А те, що ми будемо називати теплим в майбутньому, зараз не має аналогів».

Національне управління океанічних і атмосферних досліджень (НОАА) нещодавно оголосив, що травень 2016 року став 13-м поспіль рекордно теплим місяцем. Низка рекордних по теплу місяців — найтриваліша з моменту початку спостережень за погодою в 1880 році. Температура в травні 2016 року була на 0,87 °C вище середньої глобальної температури за XX століття.

Девід Карлсон, директор Всесвітньої програми дослідження клімату заявив, що стан клімату планети в 2016 році «надає багато приводів для тривоги».

У своїй заяві Карлсон перерахував кілька найважливіших «дзвінків»: «Виключно висока температура, швидкість танення льоду в березні і травні, яку ми зазвичай не бачимо до липня, єдині на пам’яті покоління злив».
«Супер-Ель-Ніньо винен тільки частково, — додає він. — Аномалія — це нова норма».

Дані НАСА показують, що липень 1985 року був останнім місяцем з глобальної температурою нижче середньої. За ним слідували 370 місяців поспіль з температурою середній або вище середнього — трохи менше, ніж за підрахунками НОАА. НАСА використовує в якості «контрольного періоду» часовий відрізок з 1951-1980 рр ..

Читайте также:  Кругом обман: 15 разоблачительных фото об утраченном доверии

НОАА і НАСА оголосили 2015 рік найтеплішим за всю історію. У екстремальної спеки винні техногенне глобальне потепління і сильний Ель-Ніньо. 2016 рік вже на шляху повалення рекорду року попереднього. Гевін Шмідт, директор Інституту космічних досліджень Годдарда, впевнений майже на 100 %.

 

источник

Оцените статью